• Уншсан: 379
Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын ажлын албанаас Чингэлтэй дүүрэг үүсэн байгуулагдсаны 25 жилийн ойг тохиолдуулан арванхоёрдугаар сарын 25-ны өдөр дүүргийнхээ хөгжилд бодитой хувь нэмэр оруулж, эрхэлсэн ажилдаа амжилт гарган ажиллаж байгаа Төрийн албан хаагч, иргэдийг Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын дээд шагнал “Чандмань” одон, ИТХ-ын “Хүндэт өргөмжлөл”-өөр  шагналаа.
Шагналыг Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын дарга Д.Бат-Эрдэнэ, ИТХ-ын Тэргүүлэгчдийн нарийн бичгийн дарга бөгөөд Хурлын ажлын албаны дарга Ц.Алтанцацрал нар гардуулав.
Чингэлтэй дүүргийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын дарга Д.Бат-Эрдэнэ дүүргийнхээ 170 гаруй мянган иргэдээс ажил үйлсээрээ манлайлж ажилласан та бүхэндээ Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын эрхэм хүндтэй шагналаар шагнуулж байгаад нь баяр хүргээд эрүүл энх, аз жаргал сайн сайхан бүхнийг хүсэн ерөөв.   
“Чандмань” одонгоор 58, “Хүндэт” өргөмжлөлөөр 26 ажилтан албан хаагч, иргэд шагнууллаа.

 
“Чандмань одон”-гоор шагнагдсан хүмүүсийн нэрс:
 
Д/Д Овог нэрс Эрхэлсэн ажил, мэргэжил
1 Тувааны Дорждэрэм Чингэлтэй дүүргийн 12 дугаар хорооны иргэн
2 Цэзэнгийн Дэлгэрмаа Чингэлтэй дүүргийн 174 дүгээр цэцэрлэгийн эрхлэгч
3 Чимэдийн Уранчимэг Нандин хүсэл өрхийн эмнэлэгийн нягтлан бодогч
4 Рэнчинсэнгээгийн Баяраа “Чиглэл” ХХК-ний үйлдвэрийн дарга
5 Равдангийн Жадамбаа Чингэлтэй дүүргийн 5 дугаар хорооны иргэн
6 Цогнэмэхийн Энхбаяр “Мо-Эн-Ко” ХХК-ний зам хариуцсан инжинер
7 Жамъяндагвын Ренчинбямба Чингэлтэй дүүргийн 5 дугаар хорооны “Ялалт цогцолбор-4” СӨХ-ны гүйцэтгэх захирал
8 Одонмядагийн Ганбаатар УБЦТС ТӨХК-ний Чингэлтэй салбар, ХҮТ-ийн монтёр
9 Даваанямын Очирхуяг “Чингис шар айраг” ХХК-ний захирал
10 Бадамын Пүрэвсүрэн Чингэлтэй дүүргийн 14 дүгээр хорооны иргэн
11 Дамдинсүрэнгийн Оюунчимэг Чингэлтэй дүүргийн 14 дүгээр хорооны иргэн
12 Гшндээгийн Содномцог Чингэлтэй дүүргийн 14 дүгээр хорооны иргэн
13 Ёндонгомпилийн Бямбаа Чингэлтэй дүүргийн 18 дугаар хорооны иргэн
14 Гэндэнгийн Үржинханд Чингэлтэй дүүргийн 16 дугаар хорооны гудамжны нийтийн эргүүл
15 Намсрайн Сосорбарам Чингэлтэй дүүргийн 16 дугаар хорооны гудамжны нийтийн эргүүл
16 Рэнчиндоржийн Доржмаа Чингэлтэй дүүргийн 16 дугаар хорооны гудамжны нийтийн эргүүл
17 Батхүрэлийн Мөнхтуул Шижир алт” ХХК-ний алт, мөнгөний дархан
18 Цэрэннадмидийн Бямбажамц Мөнгөн кореа” ХХК-ний алт, мөнгөний дархан
19 Чулуунбаатарын Даваачулуун “ХӨМ” ХХК-ний уран дархан
20 Содовжамцийн Алтантуяа Урт цагаан ХХК-ний оёдолчин
21 Баатарын Батбэх Урт цагаан ХХК-ний оёдолчин
22 Баасанцэрэнгийн Алтанзаяа Урт цагаан ХХК-ний оёдолчин
23 Мөнхбаатарын Баярцэнгэл Даймонд-Очир ББСБ” ХХК-ний нягтлан бодогч
24 Нямаагийн Даваадулам Урт цагаан ХХК-ний оёдолчин
25 Норзонгийн Түмэндэлгэр Урт цагаан ХХК-ний оёдолчин
26 Гангийн Бямбасүрэн Урт цагаан ХХК-ний оёдолчин
27 Бадрайн Янжин Урт цагаан ХХК-ний оёдолчин
28 Мөнхбатын Мөнхбаатар “Алаг даага” ХХК-ний алт, мөнгөний дархан
29 Буянбадрахын Буян-Очир “Даймонд-Очир ББСБ” ХХК-ний инжинер
30 Сономын Энхцацрал Чингэлтэй дүүргийн Засаг даргын Тамгын газрын архив, бичиг хэргийн тасгийн дарга
31 Юрагийн Норовсүрэн Чингэлтэй дүүргийн 17 дугаар хорооны Нийгмийн ажилтан
32 Батмөнхийн Төрмандах УБЦТС ТӨХК-ний Чингэлтэй ХҮТ-ийн монтёр
33 Дарамын Цэрэннадмид Чингэлтэй дүүргийн 17 дугаар хорооны Зохион байгуулагч
34 Монголын Сарантуяа “Нандин хүсэл” өрхийн эмнэлэгийн их эмч
35 Дамдинрагчаагийн Баянжаргал Чингэлтэй дүүргийн 5 дугаар хорооны нийгмийн ажилтан
36 Гаадамбын Энхтуул Чингэлтэй дүүргийн 23 дугаар сургуулийн архивч
37 Банзрагчийн Амгаланбаатар Чингэлтэй дүүргийн 16 дугаар хорооны иргэн
38 Нэргүйн
Бат-Ирээдүй
Чингэлтэй дүүргийн 12 дугаар хорооны улсын бүртгэгч
39 Нацагдоржийн Түвшинцэцэг Чингэлтэй дүүргийн татварын хэлтсийн улсын ахлах байцаагч
40 Цэгмидийн Мөнхбат Чингэлтэй дүүрэг дэх Цагдаагийн 1 дүгээр хэлтсийн эргүүлийн офицер
41 Ганзүрхийн Гансүмбэр Чингэлтэй дүүрэг дэх Цагдаагийн 1 дүгээр хэлтсийн жолооч
42 Нарантуяагийн Энхбаатар Чингэлтэй дүүргийн 5 дугаар хорооны иргэн
43 Байдрагийн Сарангэрэл Чингэлтэй дүүргийн 5 дугаар хорооны Ажлын албаны дарга
44 Энхтайваны Энхзаяа Чингэлтэй дүүргийн Эрүүл мэндийн төвийн эмч
45 Мягмарын Энхбилэг Чингэлтэй дүүргийн 18 дугаар хорооны Зохион байгуулагч
46 Нямсүрэнгийн Дуламсүрэн Чингэлтэй дүүргийн 12 дугаар хорооны Зохион байгуулагч
47 Даваацэрэнгийн Азжаргал Чингэлтэй дүүргийн 17 дугаар хорооны Ажлын албаны дарга
48 Тунгалагтамриын Бат-Эрдэнэ Чингэлтэй дүүргийн 14 дүгээр хорооны иргэн
49 Батдоржийн Лхамгэрэл Чингэлтэй дүүргийн 14 дүгээр хорооны нийгмийн ажилтан
50 Очирбатын Жанчивравдан Чингэлтэй дүүргийн Замын цагдаагийн хэлтсийн зохицуулагч
51 Даваадоржийн Ганболд Чингэлтэй дүүргийн Замын цагдаагийн хэлтсийн зохицуулагч
52 Сосорын                 Алтантуяа Чингэлтэй дүүргийн 15 дугаар хорооны  иргэн
53 Дагвын Дашцэрмаа Чингэлтэй дүүргийн 15 дугаар хорооны  иргэн
54 Дамдиндоржийн Эрдэнэчимэг Чингэлтэй дүүргийн 15 дугаар хорооны  иргэн
55 Цагааны Нина Чингэлтэй дүүргийн 13 дугаар хорооны  иргэн
56 Мишигдоржийн Эрдэнэ Чингэлтэй дүүргийн 13 дугаар хорооны  иргэн
57 Түмэнбаярын Пунцагдулам Чингэлтэй дүүргийн 13 дугаар хорооны  иргэн
58 Дуламын Хумбан Чингэлтэй дүүргийн 13 дугаар хорооны  иргэн
59 Дэмбэрэлийн
Баярсайхан
Чингэлтэй дүүргийн 12 дугаар хорооны  иргэн
60 Өлзийтогтохын Зоригтбаатар Чингэлтэй дүүргийн 12 дугаар хорооны  иргэн
61 Долгорын Энхтуяа Чингэлтэй дүүргийн 12 дугаар хорооны  иргэн
62 Зандангийн Мөнхжаргал Чингэлтэй дүүргийн 12 дугаар хорооны  иргэн
63 Намсрайжавын Алтантуяа Чингэлтэй дүүргийн 12 дугаар хорооны  иргэн
64 Жамъянжавын Сайнбаяр Чингэлтэй дүүргийн 12 дугаар хорооны  иргэн
65 Дансүрэнгийн Энхтайван Чингэлтэй дүүргийн 15 дугаар хорооны  иргэн
66 Цэндээгийн Нэргүй Чингэлтэй дүүргийн 15 дугаар хорооны  иргэн
67 Рэнцэндоржийн Баянжаргал Чингэлтэй дүүргийн Онцгой байдлын хэлтсийн инжинер
68 Дармаабазарын Дулмаа Чингэлтэй дүүргийн Онцгой байдлын хэлтсийн архивын эрхлэгч
69 Галдангийн Уранчимэг Чингэлтэй дүүргийн 16 дугаар хорооны  иргэн



“Хүндэт өргөмжлөл”-өөр шагнагдсан хүмүүсийн нэрс:
Д/Д Овог нэрс Эрхэлсэн ажил, мэргэжил
1 Гангижавын Цэвэлсүрэн Чингэлтэй дүүргийн 17 дугаар хорооны хэсгийн ахлагч
2 Даваадоржийн Наранцэцэг УБЦТС ТӨХК-ний Чингэлтэй ХҮТ-ийн нягтлан бодогч
3 Тэгшийн Ганбаатар Чингэлтэй дүүрэг дэх Цагдаагийн 1 дүгээр хэлтсийн жолооч
4 Энэбишийн Ганзориг Чингэлтэй дүүрэг дэх Цагдаагийн 1 дүгээр хэлтсийн жолооч
5 Хаянхярваагийн Дариймаа Чингэлтэй дүүргийн 18 дугаар хорооны хэсгийн ахлагч
6 Дандарын Мөнхцэцэг Чингэлтэй дүүргийн 18 дугаар хорооны хэсгийн ахлагч
7 Мухаршарын Оюун Чингэлтэй дүүргийн 18 дугаар хорооны хэсгийн ахлагч
8 Бямбачулууны Гэрэлмаа “Үйлс нэгтэн” өрхийн эмнэлэгийн их эмч
9 Алтангэрэлийн Гэрэлмаа Чингэлтэй дүүргийн 9 дүгээр цэцэрлэгийн туслах багш
10 Дамбадаржаагийн Байгалмаа Чингэлтэй дүүргийн 9 дүгээр цэцэрлэгийн багш
11 Буянтогтохын Оюунбилэг Нандин хүсэл” өрхийн эмнэлэгийн нийгмийн ажилтан
12 Цэдэн-Ишийн Ганхөлөг Чингэлтэй дүүргийн 12 дугаар хорооны иргэн
13 Баярсайханы Ариунболд УБЦТС ТӨХК-ний Чингэлтэй ХҮТ-ийн монтёр
14 Уртнасангийн Алтанцэцэг Чингэлтэй дүүргийн 16 дугаар хорооны иргэн
15 Цэрэндэжидийн Алтанцэцэг Чингэлтэй дүүргийн 16 дугаар хорооны иргэн
16 Доржийн
Соёл-Эрдэнэ
Чингэлтэй дүүргийн 12 дугаар хорооны иргэн
17 Алтанцэцэгийн Ганчимэг Чингэлтэй дүүргийн 12 дугаар хорооны иргэн
18 Эрдэнээгийн Алтанцэцэг Чингэлтэй дүүргийн 10 дугаар хорооны иргэн
19 Тавхайн Батбаяр Чингэлтэй дүүргийн 17 дугаар хорооны хэсгийн ахлагч
20 Саранбямбын Баатархүү Чингэлтэй дүүргийн 18 дугаар хорооны иргэн
21 Дашдондогийн Эрдэнэцэцэг Чингэлтэй дүүргийн 18 дугаар хорооны иргэн
22 Андрушийн Ганболд Чингэлтэй дүүргийн 18 дугаар хорооны иргэн
23 Жамъянгийн Юра Чингэлтэй дүүргийн 18 дугаар хорооны иргэн
24 Шаравдоржийн
Оюунаа
Чингэлтэй дүүргийн 18 дугаар хорооны хэсгийн ахлагч
25 Рээсийн Долгорсүрэн Чингэлтэй дүүргийн 18 дугаар хорооны хэсгийн ахлагч
26 Дуламын Бибат Чингэлтэй дүүргийн 18 дугаар хорооны иргэн
27 Бадарчийн Байгалмаа “Урт цагаан” ХХК-ний оёдолчин
28 Дашнямын Хоролсүрэн “Хоршоолол” алт, мөнгөний дархан
29 Болдбаатарын Баттулга “Урт цагаан” ХХК-ний дархан
30 Пүрэвдоржийн Жавзанпагма “Хоршоолол” ХХК-ний үсчин
31 Очирсайханы Очирхуяг “ХӨМ” ХХК-ний гутал засварчин
32 Болдын Ананд “ХӨМ” ХХК-ний дархан
33 Батсүхийн Саранчимэг “Урт цагаан” ХХК-ний үсчин
34 Лувсаншаравын Анхтуяа “Урт цагаан” ХХК-ийн оёдолчин
35 Жамсрангийн Эрдэнэбилэг “Урт цагаан” ХХК-ийн оёдолчин
36 Маадруушийн Цэрэндолгор “Урт цагаан” ХХК-ний үйлчлэгч
37 Пүрэвсүрэнгийн Дашзэвэг “Шижир алт” ХХК-ний алт, мөнгөний дархан
38 Балжиннямын Тунгалаг “Боргочин трейд” ХХК-ний оёдолчин
39 Чимэддоржийн Дашням “Урт цагаан” ХХК-ийн оёдолчин
40 Баярсайханы Санчирмаа “Урт цагаан” ХХК-ийн нярав
41 Дагиймаагийн Оргилмаа “Урт цагаан” ХХК-ийн тогооч
42 Чулуунхүүгийн Пүрэвхүү “Урт цагаан” ХХК-ийн дархан
43 Гэлэнгийн Сонгууль “Урт цагаан” ХХК-ийн жижүүр
44 Төмөрхуягийн Амгаланбаатар Чингэлтэй дүүргийн12 дугаар хорооны  иргэн
45 Ойдовын
Бат-Эрдэнэ
Чингэлтэй дүүргийн 13 дугаар хорооны  иргэн
46 Бат-Очирын Амгалан Чингэлтэй дүүргийн 13 дугаар хорооны  иргэн
47 Галданцэрэнгийн Долгоржав Чингэлтэй дүүргийн 13 дугаар хорооны  иргэн
48 Цэрэнбалжирын Туяа Чингэлтэй дүүргийн 13 дугаар хорооны  иргэн
49 Мандаагийн Хүрэлсүх Чингэлтэй дүүргийн Онцгой байдлын хэлтсийн гал сөнөөгч
50 Батсуурийн Бямбасайхан Чингэлтэй дүүргийн Онцгой байдлын хэлтсийн гал сөнөөгч
51 Баасангийн Даваасүрэн Чингэлтэй дүүргийн Онцгой байдлын хэлтсийн гал сөнөөгч








 
 

СҮҮЛД НЭМЭГДСЭН

ХУРЛЫН ТОВ

 Ня  Да  Мя  Лх  Пү  Ба  Бя
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Нэвтрэх нэр
Нууц үг
 
  • Одоо холбогдсон:2
  • Энэ сард:4176
  • Нийт хандалт:156992